زیتون
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ زیتون
آرشیو وبلاگ
      سس ()
سس مایونز نویسنده: زیتون - شنبه ٢٠ آبان ،۱۳٩٦

سس مایونز چیست ؟

سس مایونز یا سس سفید نوعی سس است که از تخم مرغ، روغن زیتون، سرکه و خردل درست می‌شود و به طور سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داستان‌های ضد و نقیضی در مورد چگونگی پیدایش این سس وجود دارد، بسیاری از صاحب نظران معتقدند، اولین بار این سس به صورت مخلوطی از زرده تخم مرغ و روغن، در سال ۱۷۵۶ میلادی در فرانسه تهیه شد. گفته می‌شود این سس، نخستین بار توسط آشپزهای فرانسوی تهیه شده است. بسیاری می‌گویند، این سس شبیه ترکیبی است که در روم باستان از مخلوط روغن زیتون و تخم مرغ تهیه می‌شد و این روزها به این شکل عرضه می‌شود.

سس مایونز

سس مایونز پمپی 265 گرمی ناندوز

اما تولد واقعی این سس به سال ۱۹۱۰ باز می‌گردد، که <نینا هلمن> یک آلمانی مهاجر در نیویورک، سسی را به منظور فروش بیشتر ساندویچ‌های مغازه شوهرش تهیه کرد. او این سس را به جای کره در ساندویچ‌هایش استفاده می‌کرد. او به تدریج در طعم سس خود تنوع ایجاد کرد و در سال ۱۹۱۲، کارخانه این سس را ساخته و اسمش‌را>Best Food<گذاشت.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر سس طعم دار چیلی 220 میلی لیتری هاینز سس مایونز
کلمات کلیدی وبلاگ فروشگاه اینترنتی (۱) سس (۱) سس مایونز (۱) سس ناندوز (۱) سس چیلی (۱) سس هاینتز (۱) سس هاینز (۱)
دوستان من سوپرمارکت اینترنتی ادویه زیتون شور سیرترشی ترشی خیارشور رب انار رب گوجه سبزیجات آبغوره آبلیمو سرکه سس مایونز زعفران چای چای میوه چای میوه چای سبز قهوه قهوه کافی میکس آجیل دمنوش بادام پسته تخمه تخمه فندق گردو آلو انجیر خرما میوه های خشک کنجد نخودچی کشمش آرد و خمیر و غلات رشته پرتال زیگور طراح قالب